avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 975 soluții astăzi
Forum Activitate popamarius1

Activitate popamarius1

Multumesc mult.O zi buna!
multumesc pentru raspunsul prompt, totusi unde il reclam pe vecin ? (garda de mediu ,pompieri , primarie etc) pentru ca din cate vad nu este deloc cooperant si nu as vrea sa introduc o actiune in justitie, pentru ca dureaza destul de mult timp si problema fumului nu va vi rezolvata.am sunat la mediu si mi s-a spus ca pompierii se ocupa cu asa ceva, iar pompierii mi-au spus ca ei nu au competente si sa ma duc la primarie. asa ca nu prea stiu ce sa fac...
Buna ziua.in urma cu 5 ani tatal meu a cumparat o casa. La aproximativ un an dupa cumparare un vecin care are perete despartitor pe terenul nostru l-a rugat "din suflet" sa-l lase sa-si faca geam la baie pe acel perete. Din pacate, tatal meu a facut greseala sa-l lase sa faca geamul si anul trecut, vecinul recunoscator, si-a trantit o camera tehnica la o centrala pe lemne lipita de gardul comun cu un horn de max 2,5 metri inaltime. Evident ca tot fumul ajunge la mine in casa si in curte astfel chiar si acum in martie nu pot iesi in curte decat daca vreau sa fiu afumat.I-am spus vecinului sa ia masuri, dar nu vrea ca nu are bani si nu trebuie.L-am amenitat ca o sa-i infund geamul de la baie si o sa-i fac reclamatie.Ce varaiante asa avea , inafara de instanta pentru ca un proces dureaza foarte mult si pana atunci hornul vecinului ma va afuma in continuare?
Multumesc.