avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters352744

Activitate ContSters352744

Răspuns la discuția Custodia in Spania
Va multumesc,maine o sa merg sa vad ce pot rezolva
Buna seara,am o problema si nu stiu cum o pot rezolva,eu sunt romanca si sunt in spania cu fetita mea de 5 ani,tatal ei e spaniol,st despartita de el si am obtinut custodia fetei acum doi ani aici in spania,problema este ca avem actele expirate si titlul de calatorie il am doar eu pt ca la consulat zice ca nu ii poate da fetitei pt ca trebuie semnatura tatalui,fetita este nascuta in romania iar de tatal ei nu mai stiu nimic de foarte mult timp....vreau sa ma duc cu fata in tara sa ne facem actele,,,,chiar nu pot parasi Spania????:(:(:(
Buna ziua,am o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv,,,,am o fetita de 5ani,eu sunt romanca si tatal spaniol,de tatal fetei nu mai stiu nimic de 2 ani,am custodia fetei pe care am obtinut-o in lipsa lui aici in spania unde suntem acum,fetita este nascuta in romania si pasaportul este expirat,am fost la consulat sa obtin titlul de calatorie si mi sa spus ca nu pot iesi cu fata din spania fara semnatura tatalui de care nu stiu absolut nimic,ce pot face???va rog din suflet sa ma sfatuiti,eu am titlul de calatorie pt mine si va expira pt ca nu pot lua fetita cu mine in tara,,,,nu pot sa plec fara ea si am si eu buletinul expirat. :(:(:(