avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate jighirjohny

Activitate jighirjohny

buna ziua!astazi m-a sunat sotia ca cei de la politia comunitara mi-a lasat un bilet in parbriz sa ma prezint la ei pe motiv ca masina mea era parcata pe spatiul verde! masina e parcata in fata blocului ce e drept, trebuia sa fie spatiu verde sa a fost candva demult! e un fel de sant intre niste copaci si masina mea era calare (de-a lungul santului intre cei 2 copaci)pe acel sant!tin sa precizez ca pur si simplu in acel sant e nisip /balastru su ceva de genu!a fost sotia mea ,a vorbit cu ei si i-a spus sa ma prezint maine cu buletinul si permisul la ei!eu fiind plecat pe traseu la braila!au poze facute la masina mea si a prins si masina vecinului care e parcata pe trotuar(in regl scrie ca ai voie sa parchezi pe trotuar daca ramane cel putin 1 metru pt trecerea pietonilor,ceea ce la el nu e respectat)maine ma voi duce la ei!ce sfat imi dati?nu trebuia sa imi dea intai un avertisment?sau sa ma puna in tema!cum sa procedez?le dau buletinu si permisul?pot refuza?sau,pot sa fac o plangere pt abuz in serviciu agentului pt ca imi da direct amenda?astept un raspuns urgent!multumsc!!!