Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Trebuie sa ma prezint la politie pt parcare pe spatiuI ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Trebuie sa ma prezint la politie pt parcare pe spatiuI verde

buna ziua!astazi m-a sunat sotia ca cei de la politia comunitara mi-a lasat un bilet in parbriz sa ma prezint la ei pe motiv ca masina mea era parcata pe spatiul verde! masina e parcata in fata blocului ce e drept, trebuia sa fie spatiu verde sa a fost candva demult! e un fel de sant intre niste copaci si masina mea era calare (de-a lungul santului intre cei 2 copaci)pe acel sant!tin sa precizez ca pur si simplu in acel sant e nisip /balastru su ceva de genu!a fost sotia mea ,a vorbit cu ei si i-a spus sa ma prezint maine cu buletinul si permisul la ei!eu fiind plecat pe traseu la braila!au poze facute la masina mea si a prins si masina vecinului care e parcata pe trotuar(in regl scrie ca ai voie sa parchezi pe trotuar daca ramane cel putin 1 metru pt trecerea pietonilor,ceea ce la el nu e respectat)maine ma voi duce la ei!ce sfat imi dati?nu trebuia sa imi dea intai un avertisment?sau sa ma puna in tema!cum sa procedez?le dau buletinu si permisul?pot refuza?sau,pot sa fac o plangere pt abuz in serviciu agentului pt ca imi da direct amenda?astept un raspuns urgent!multumsc!!!
Mergeti si vedeti ce vor de la dumneavoastra. deja ati facut planul sa-i faceti plangere agentului dar inca nu stiti pentru ce motiv. Nu este onbligatoriu sa va dea avertisment va poate amenda. daca se intampla asa puteti face plangere impotriva procesului verbal .
O sa va certe un pic ,ascultati nu va împotriviti si o sa plecati acasa fara amenda.