avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Activitate MPO

Activitate MPO

Răspuns la discuția Accident de munca
Va mulțumesc pentru sfaturi.
Răspuns la discuția Accident de munca
Mulțumesc pentru răspuns.

In privința medicului nu am un raspuns concret din partea dansului, principalele motive au fost faptul ca am cerut externarea din spital si am facut analiza CT la un alt medic si la o alta clinica. Analiza CT am facut-o la clinica privata deoarece computerul tomograf din spitalul de stat nu functiona.
Medicul de la spitalul de stat mi-a spus...CITEZ: "Copilul cu doua moașe rămâne cu ombilicul netăiat."
După aceasta replica mi- a spus ca nu il intereseaza ce fac eu in continuare si apoi a plecat.
Buna ziua,

In data de 06.03.2015 am suferit un accident de munca din urma căruia m-am ales cu o fractura la nivelul genunchiului stâng. După 3 săptămâni in care am purtat o atela, medicul de la spitalul de stat a refuzat sa îmi dea concediu medical sau sa ma examineze. Acest lucru m-a făcut sa ma duc la o clinica privata, iar acest doctor mi-a făcut o tomografie computerizata si pe baza rezultatului mi-a recomandat sa încep urgent recuperarea.
Întrebarea pentru care va rog sa-mi dati un raspuns este: Daca fac recuperarea la clinica privata, statul îmi va deconta banii ?


Cu stima.