avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1831 soluții astăzi
Forum Activitate ssmad

Activitate ssmad

Sa inteleg faptul ca si fara angajament in situatia unor nereguli angajatorul poate incerca sa isi recupereze intregul prejudiciu, numai ca prin semnarea angajamentului ii facilitez angajatorului actiunea in instanta!? Multumesc
Multumesc pentru raspunsuri!
In fisa postului apar urmatoarele:
Inregistrarea incasarilor magazinului pe casa de marcat, incasarea in numerar a valorii marfii vandute, gestiunea casierie magazinului, verificare numerarului ramas in casa...Prin urmare eu deja m-am angajat sa ofer bon, fapt ce reiese din primul punct enumerat, de aceea nu vad rostul noului angajament. Cred ca l-au impus doar pentru a strecura si asumarea tuturor prejudiciilor....
Si cheltuielile de judecata ar urma sa le suport eu, dupa cum reiese din acest angajament?
Buna ziua,
Am primit spre semnare, de la firma la care lucrez, un angajament prin care ma oblig sa respect informarea celor de la ANAF privind acordarea bonurilor fiscale, pana aici mi se pare ok, insa angajamentul mai contine un paragraf in care ma oblig sa suport integral consecintele unor eventuale neregului, inclusiv suspendarea activitatii punctului de lucru, amenzi, cheltuieli de judecata, daune interese, cheltuieli de executare silita etc. Sa semnzez sau nu?