avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Activitate adelav

Activitate adelav

Eu am semnat in locul lui, asta a fost cea mai mare greseala (eram f tanara si nu mi-a zis nimeni cum sa fac si mi-a fost jena atunci ca eram divortata asta a fost atunci si acum imi pare rau) iar in contractul de vanzare cumparare si in cartea funciara apare si el, in concubinaj nu am mai stat cu el.
Am si chitanta si factura cu care am achitat integral, am de la locul meu adeverinta cand s-a retinut ratele la inceput (in jur de 2 ani)toate pe numele meu plus facturile si chitantele cu care am achitat impozitele, renovarile ce le-am facut de-a lungul timpului. Si totusi ar putea avea si el dreptul?
Buna ziua, as avea si eu o intrebare daca poate cineva sa ma lamureasca si pe mine.Sunt divortata din anul 1990, am cumparat un apartament cu 2 camere in anul 1993 (eu am platit integral apartamentul din banii mei) si ca o tampita l-am pus proprietar si pe fostul meu sot. El stie chestia asta si acuma imi cere sa-i dau jumatate din valoarea apartamentului. Eu de-atunci am intretinut apartamentul, am platit impozitele, am facut renovari (mentionez ca atunci cand a plecat nu am avut aproape nimic facut in casa ex.gresie, faianta, varuit, centrala, apa potabila trasa separat, nimic). Impreuna avem un copil pe care l-am intretinut eu si actualul meu sot. Intrebarea mea este: se iau in considerare cheltuielile facute din 1993 pana in prezent?#-o