avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters357097

Activitate ContSters357097

am inteles multumesc mult ...poi dat fiind faptul ca e prima abatere plus ca am mers pe recunoastere de la bun inceput cu partile civile am stins nu mai au pretenti si in plus vatamarea corporala e sub 90 de zile circa 65 de zile ceva de genu
eu sper intr-o suspendare acum nu stiu ce o fii.....si daca e executare in cel mai rau caz 2 ani si cu executare banuiesc accidentul oricum nu s-a produs pe baza alcoolului ..ci pe conditiile meteo e si specificat in raportul de la fata locului
si in caz de pedeapsa cu suspendare ? deci sa inteleg ca trebuie sa fac iarasi scoala de sofer etc sa o iau de la inceput nu doar sa dau examen ...si sa imi redobandesc acel permis
sunt cercetat penal si trimis in judecata sub control judiciar , pentru savarsirea infractiunilor de ucidere din culpa , vatamare corporala din culpa si conducerea unui autovehicul sub influenta bauturilor alcoolice 1,15 si 1,10 la a doua recoltare ...intrbearea mea este ce sanse am si cum se procedeaza pentru a redobandi permisul de conducere ? bineinteles dupa terminarea procesului de judecata multumesc!