avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1662 soluții astăzi
Forum Activitate aaaalinuta

Activitate aaaalinuta

Pai nu face tulburare de posesie?

gi-jane2 a scris:

Nu are treaba politia cu înțelegerile dvs, va trebui sa va adresati instantei de judecata. Notificați sa evacueze și cereti despăgubiri pe zi de întârziere, contactați un avocat.

Buna ziua, Daca am un teren(pasune) dat unui cioban, fara contract de arenda sa se foloseasca de el iar in schimb sa mi dea ceva(bani sau sau produse), iar el acum refuza acest lucru, il pot da la politie?pot rezolva ceva?Pe jumatate din acest teren el are instalata stana fara nici un document la mijloc.mutumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
multumesc frumos, consult un avocat.
buna ziua,nu s a facut nici o succesiune de la moartea bunicilor mei, insa acum dupa atatea ani un verisor de al meu a deschis succesiune ptr niste terenuri mai exact, insa in tot acest timp, noi am platit impozitul ptr acestea.....doar ca el vrea dreptul lui...multumesc
Buna ziua. Daca dupa 20 ani se demareaza o succesiune, timp in care doar un singur membru al acestei succesiuni a aplatit impozitul pe terenul respectiv, ceilalti membri isi pierd dreptul la aceasta succesiune?
Multumesc!!
buna ziua,stie cineva daca s a modficat modul de angajare al moldovenilor in romania?
multumesc!
Buna ziua,
Se poate face o procura astfel incat sa fie donate drepturile de succesiune a unuia dintre frati catre celalalt , pana sa fie chemati la preces?si a doua daca unul din cei chemati la succesiune nu se prezinta, isi pierde dreptul?
Multumesc!!
buna ziua,
Locuiesc in tr un bloc in care cei care il administreaza(termocervice iasi), au uitat sa afiseze o notificare, astfel incat apa vital au oprit apa intr un bloc cu 3 scari, din cauza rauplatnicilor.Eu am plata la zi la aceste utilitati,
Intrebarea mea este, dac se poate opri apa pe o scara intreaga, datorita unor rai pltnici, in conditiile in care eu am tot achitat?
Multumesc!
Adica eu sunt fiica tatălui mei decedat,iar sora tatălui meu face aceasta succesiune pe acest teren,eu am drept la acest teren din partea tatălui?ei pot dezbate succesiunea fara o semnatura de a mea?mulțumesc.
Buna ziua,
Suntem 5 frati din care 2 au decedat,exista o suprafață de pamant care trebuie împărțită
la 5 rămasă de la părinți,întrebarea mea este:daca aceasta impartire se poate face fără semnatura unuia dintre copii celor decedați?adică poate fi ignorat în vreun fel?mulțumesc!!