avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1044 soluții astăzi
Forum Activitate Aureliannn

Activitate Aureliannn

Eu am fost la politie sa depun dosarul si miau zis ca pot da peste 6 luni ...asa miau zis nu am avut permis ...ii pentru prima data ...dar cei de acolo mia zis ca pot da de permis dupa 6 luni de la ultima chitanta a fost integral achitata suma deci va spun ce miau zis iei ca pot da dar dupa 6 luni
Da dar cei de la tribunal miau zis ca cu hartile pe care am fost si leam legalizat la iei ..mia scris acolo ca a fost achitat toata suma .....si cica pot da ....

Buna ziua Ajutatima va rog mult ... Am condus fara perimis in anul 2013 de atunci mam judecat pana anul 2014 si am luat o amenda de 1000 ron ... am achitat amenda n 4 rate nu am avut bani si am achitat ultima a fost pe data de 21/04/2015 eu din ... 10/02/015 am inceput scoala de conducere...am facut tot mam dus sa scot cazierul si mia aparut asta ........( Condamna la 1000 lei amenda pentru savarsirea faptei prev.de art. 86 alin 1 OUG 195/2002(R) dispusa prin S.P nr 1533 din 03/07/2014 nr dosar 1801/233/2014 judecatoria Galati def prin D.P.986 la 04/11/2014 curtea de apel galati ....S-a eliberat prezentul certificat spre a-i servi la : EXAMEN AUTO si ma dus sa depun dosarul sa dau sala si aveam si chitantele acolo toate copie ca a fost achitate ....si mia spus ca peste 6 luni de la ultima chitanta ...cum fac si eu sa pot da cat mai repede ....am fost la tribunal ieri si mam dus sa vad ce fac iei mia zs ca imi face o hartie ca a fost achitat amenda cu tot cu stampile cu tot ... mia zis sa fac o cere la domn director sa imi legalizeze hartia si cam atata pana acuma nush ce sa fac mai departe va rog indrumatima .. Si cei de la tribunal miau zis ca pot daca daca ma duc cu foaia de la tribunal cu legalizarea ...:(
Buna ziua ajutatima si pe mine va rog frumos ....Am luat o amenda penala de 1000 ron si am platito in rate ultima a fost acuma 2 zile in urma este achitat total /....si facem si scoala de soferi ....si sa ma duc sa dau dosarul sa dau sala si cand am ajuns acolo cica dupa 6 luni pot da ....ce pot face in privinta asta am fost la tribunal am luat o decizie ca a fost achitat toata suma ..... ce pot face ca sa pot da ...ajutatima chiar nush ce sa fac am si invat si eram asa de entuziasm ...!!! ? cum fac ca sa pot da cat mai de curand