avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate oana8989

Activitate oana8989

Mulțumesc frumos! Prezența la această citație sau vreo declarație mă poate ajuta cu ceva la procesul propriu-zis?
Bună ziua!Sunt chemat în instanță în calitate de inculpat în dosarul cu obiectul: măsuri și excepții dispuse de judecătorul de cameră preliminară.Este procesul in sine,este obligatoriu să mă prezint? Mulțumesc
Bună ziua!Am fost implicat într-un accident rutier în mai 2022,au fost persoane accidentate dar fara pretenții.Am avut o alcoolemie de 0,55 la etilotest.Inca nu am primit nici un verdict.In această situație as putea sa îmi scot permis în Germania, fără drept de conducere în România,daca am rezidență acolo? Vă mulțumesc frumos!
Bună ziua!Cate zile de concediu medical are dreptul un angajat până la comisie?
Bună ziua.Am avut un accident rutier.5 victime.Eu nu am asigurare medicală.Pot fii coasigurata soțului sau pot merge pe asigurarea lui pentru a nu plăti spiralizarea.Multumesc.Soferul mașinii vinovate a fost soțul.
Bună ziua! Mă numesc Mariana și sunt pensionară.Sotul și el pensionar a decedat în ianuarie.Primesc ceva drepturi bănești în urma decesului in afara de ajutorul de inmormantare? Mulțumesc
Mulțumesc frumos!
Mulțumesc frumos!
Mulțumesc pentru răspuns!Era vorba de 2 persoane diferite la întrebări!
Mulțumesc frumos!Doar vroiam să întreb , să știu dacă are rost să merg să mă interesez!Nici vorba de altceva!O zi frumoasă