avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate carmentatiana

Activitate carmentatiana

Buna seara.
va rog sa-mi spunteti care sunt pasii ce trebuie urmati pentru a-mi schimba numele in urma divortului, In sentinta de divort(cu 6 ani in urma) am ramas cu numele sotului (sperand la o impacare), acum nu mai este cazul.
Va multumesc pentru raspuns,
Buna ziua.
Am certificat de handicap mediu pe perioada nedeterminata din anul 2009, in urma caruia primesc o indemnizatie (mentionez ca nu mai am alte venituri), iar la Casa de asigurari sociale de sanatate sunt asigurata (card de sanatate) conform acestui certificat.Va rog sa-mi spuneti la ce venituri trebuie sa platesc cass, mai concret;-vanzare de imobil, vanzare actiuni detinute in Franta, dobanzi depozite )
Am primit de la ANAF o decizie de impunere anuala pentru anul 2012 unde apare o suma de 3864 ron ca venituri din investitii???, dar suma totala la care s-a aplicat cass este de 8400 ron. Contributia fiind de 468 ron. Daca trebuia sa platesc cass, de ce nu platesc la suma de 3864 si trebuie sa platesc la o suma mult mai mare?
Daca nu trebuie sa platesc aceasta suma de 468 ron, ce trebuie sa fac pentru a anula decizia de impunere?
Ma intereseaza sa stiu si pentru viitor.
Va multumesc pentru raspuns.