avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate flautella

Activitate flautella

Răspuns la discuția CONCEDIU DE CRESTERE A COPILULUI
Din punct de vedere financiar ce concediu este mai avantajos?Cel de odihna sau concediul prenatal,avand in vedere ca incepand cu saptamana 32 eu as intra de drept in concediu de odihna?
Răspuns la discuția CONCEDIU DE CRESTERE A COPILULUI
As mai vrea sa va intreb , daca nu doresc sa intru in concediu prenatal,cele 126 de zile le pot lua dupa ce am nascut?Sau acestea trebuiesc distribuite o parte in prenatal si o parte in postnatal?Multumesc!
Răspuns la discuția CONCEDIU DE CRESTERE A COPILULUI
Multumesc pt raspuns.Nu exista posibilitatea sa intru in Concediu de crestere a copilului doar de la Institutia cu norma intreaga,si la cealalta unde sunt cu jumatate de norma sa imi continui activitatea?Am inteles ca se pot realiza venituri in concediu,care sa nu depaseasca o anumita suma pe an.Multumesc!
Buna ziua.Sunt angajata ca artist instrumentist in Filarmonica ,cu norma de baza si profesor titular cu contract de munca pe perioada nedeterminata in invatamant,As vrea sa stiu daca pot beneficia de concediu de crestere a copilului pe o perioada de 1 an de la ambele institutii si daca se cumuleaza si alte venituri(colaborari,drepturi de autor).In cazul in care ma decid sa intru in concediu doar de la instututia cu norma intreaga ,la cealalta pot sa imi continui activitatea?Multumesc!