avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate paraudi

Activitate paraudi

Răspuns la discuția Lovit pe terenul de fotbal
Martori sunt care pot confirma ca am fost lovit intentionat.Am depus plangere si am scos certificat medico-legal pentru ca vreau sa plateasca intr-un mod sau altul pentru ce a facut.In baza plangerii ,a certificatului medico-legal si a martorilor il pot da in judecata in caz ca nu ajungem la nicio intelegere comuna ? (pentru ca am auzit pareri diverse precum ca 3-4 zile de ingrijiri medicale nu sunt suficiente) Va multumesc pentru raspuns !
Buna seara ! Am intampinat o problema , in timpul unui meci de fotbal oficial in liga a-V-a in repriza a-2-a minutul 55 am fost lovit din spate cu pumnul in ochi de un adversar (intentionat) am fost la politie ,am depus plangere si am fost si la medicul legist unde am obtinut certificat medico-legal in care specifica:
1.Examinare medico-legala:
Acuze pacient:
-dureri orbito-sprancenare stg.
Examen obiectiv:
-regiunea orbito-palpebrala superioara stg difuz si intens tumefiata,echimozata brunviolaceu,fluctuenta;
-hiperemie conjunctivala accentuata ochi stg;
-orbitar stg inferior,excoriatie 0,5 cm,orizonatala,crusta hematica aderenta,pe fond moderat tumefiat,fluctuent.

2.Acte medicale si rezultatele investigatiilor:
-nu prezinta.

Concluzii:
Numitul ..... prezinta leziuni traumatice care s-au putut produce prin lovire cu corp dur.
Pot data din 10.05.2015 .
Necesita 4-5 (patru-cinci) zile de ingrijiri medicale de la data producerii leziunilor traumatice .
Iar arbitrul meciului fiind un apropiat al gazdelor , a scris in raportul meciului ca m-ar fi lovit neintentionat cu cotul .Martori care au vazut intr-adevar cum s-a intamplat au fost :atat jucatorii din teren cat si persoanele de pe margine si din tribuna.