avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Activitate dumitruradu

Activitate dumitruradu

Răspuns la discuția Inadvertenta la RETRAGERE NUMERAR
Sa fim seriosi, acele camere nu sunt concepute pentru a numara banii. Inca nu am vazut sucursale bancare \"de cartier\", dotate cu camere de supraveghere HD. In orice caz, i-am recomandat sa returneze banii, intrucat asa e moral si firesc, desi, din ce am observat, amenintarile au continuat pe tot parcursul serii, apelandu-se la niste invective josnice, care, din punctul meu de vedere nu-si aveau rostul, culpa apartinand ambelor parti.
Salutare!

Astazi a mers un coleg de apartament sa ridice 300 RON, trimisi de parintii lui, de la BRD. Domnul de la ghiseu, la retragere, i-a dat 300 EURO in loc de 300 RON. Ulterior, acest domn l-a sunat pe colegul meu si pe un ton amenintator i-a cerut adresa de acasa, astfel incat sa mearga personal sa recupereze banii.
Pe inscrisul - RETRAGERE NUMERAR, suma care apare ca fiind eliberata / retrasa este cea de 300 RON, pe aceasta dovada fiind prezenta si semnatura consilierului financiar bancar care i-a remis banii.
Eu i-am recomandat colegului de apartament sa mearga la manager`ul bancii, sa returneze suma incasata si eventual, sa faca si o plangere impotriva angajatului incompetent.

Dumneavoastra cum considerati ca ar fi cel mai corect sa se procedeze? Poate angajatul bancii sa se indrepte in justitie impotriva baiatului?