avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1827 soluții astăzi
Forum Activitate dinustefan

Activitate dinustefan

hotararea instantei pe granituire (parat) s-a dat in 2002,hotararea instantei pe revendicare(reclamant) s-a dat in 2012 tot ,tot in 2012 s-a pronuntat si procurorul la plangerea inpotriva expertului.ce cai de atac mai sunt?
ce cai de atac mai am pentru a-mi recupera terenul? obiectiuni la expertiza s-au facut . plangeri se fac cand sti ca ai dreptate .
expertul nu a tinut cont de obiective in raport, motiv pentru care am reclamat la procuror
suprafeta din titlu este mai mare, decat suprafata din teren la reclmant si nu sau efectuat masuratori cadactrale ,expertul a invocat un plus de proprietate cu terenul vecinilor de la vest si a dat reclamantului terenul meu din nord.
am solicitat in toate cazurile raport de expertiza ;identificarea proprietati in teren conform actelor de proprietate ;dar s-a respins
instanta a tinut cont de raport, a respins efectuarea unei contraexpertizae ,consilier expert,introducerea primariei in proces ,pe extra judiciar dovedesc adevarul pe judiciar nu.
cum se poate anula un raport de expertiza topo intr-un dosar de granituire in conditile in care procurorul nu a acceptat probe si a dispus n.u.p. ped de art. 260 C in temeiul art.228 alin.6 C.proc.pen raportat la art.10 lit.d.C proc.pen