avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Activitate BogdanCbi

Activitate BogdanCbi

Nu am idee fiindca nu s-a deranjat nimeni sa ma anunte in vreun fel...doar dupa ce am fost de nenumarate ori la ei, intr-un final mi-au spus rezultatul alcoolemiei. Stiu doar de acea valoare de 0,42 care presupun ca e o medie a celor doua prelevari.. e tot ce stiu
La aproximativ 30 min. de la oprirea in trafic mi s-au prelevat cele doua probe...va multumesc totusi pentru raspuns
In urma cu aproape un an 08 iunie 2014 mi-a fost retinut permisul in urma unui control in trafic in care s-a stabilit ca am consumat alcool. Valoarea pe aparatul de masurare a alcoolemiei a fost de 0,53 iar in urma prelevarii probelor de sange a rezultat valoarea de 0,42. Stiu ca peste 0,8 in sange se anuleaza permisul insa eu aveam 0,42. Abia acum cateva zile am primit un raspuns de la politie cum ca s-a cerut recalcularea alcoolemiei de catre procuror. Aceasta a fost facuta la IML Iasi dar mi s-a spus ca nu are politia bani pentru plata facturii si ar mai putea dura inca un an, asa mi s-a comunicat :O . Va rog din suflet, stiti cum as putea grabi recuperarea permisului? Am inteles ca am gresit , recunosc dar dupa lege trebuia sa am permisul inapoi in octombrie (dupa max 120 zile) NU DUPA 2 ANI. Va multumesc