avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters360356

Activitate ContSters360356

Buna tuturor.Incerc scurt sa prezint situatia mea,complicata de altfel.ma aflu in uk,casatorita in 2014 cu un cetatean pakistanez , venit aici ca student,caruia viza i-a expirat deja.avem si o fetita impreuna de 8 luni.eu m-am casatorit ca fiecare naiva ,crezand ca de data asta va fii forever...greaseala! toata sarcina am fost batuta,umilita ,amenintata.nu muncesc , stau cu fetita.el are viza expira si in conspiratie cu fratele lui ma presioneaza sa il ajut cu actele sa obtina viza.am fost amenintata de amandoi ca imi vor lua fata si o vor duce in pakistan,ca va trimite rudele sa imi distruga fam,ca la ei e rusine ,si sa spele onoarea se va razbuna ,ca va face orice sa imi distruga viata si ca prefera ca statul sa ia fetita dar nu eu,etc etc.din 27 ian,2014 locuim impreuna ,si cum nu am lucrat fiind insarcinata,el a platit chiria si mancarea si acum spune ca l-am folosit.vor sa aplice ptr 2 obtiuni : ca membru EU ,fiind casatorit cu mine ,sau ca are copil aici in Uk si nu poate fii trimis in tara lui.Mie imi e frica doar de o singura chestie.Nu vreau sa mi se ia fata, as incerca sa plec la un refugiu de violenta domestica,sa arat probele ,fotografii ce le am unica proba ,dar imi e frica ,ptr ca nu am venit decat alocatia copilului si putini banuti stransi si sa nu mi-o ia pe baza ca ce ii pot oferi in situatia mea? va rog ,ajutati-ma cu un sfat,ce sa fac?sunt stransa cu usa.ei ma ameninta ,eu as dori sa plec dar am frica ptr fetita mea..el are sanse sa imi ia fata daca nu are viza? mentionez ca fata e nascuta in uk dar poarta numele lui de fam..as vrea sa il scot din certificatul fetei de nastere ,sau sa scot din drepturi parintesti ,e extrem de violent,cand spun bataie nu ma refer la palma ci la cutit,ranga de fier,etc..ce sa fac?cum e mai bine?va multumesc ,astept raspuns:(