avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Activitate Gloomy4fun

Activitate Gloomy4fun

eu nu am nevoie de banii tatatalui nu vreau sa plateasca nimic, el nu are servicu de 3 ani este intretinut de matusa de 80 de ani din pensie si de sora lui care este medic in Franta si ii trimite bani expre pentru copil daca nu ar fi copilul el nu ar mai primi acesti bani
Am apelat la acest forum pentru parerea dumneavoastra.
Am un baietel de 7 ani care locuieste cu tatal lui intr-un ghetou de la marginea orasului Bucuresti, locuinta e extrem de mica si nu au aragaz si nici masina de spalat. Eu locuiesc in casa mamei decedate in urma cu 14 ani impreuna cu actualul concubin. Tatal meu e recasatorit si nu locuieste la aceeasi adresa si sora mea sta cu chirie in alta parte.
Apartamentul are 3 camere decomandate e destul de spatios si fiul meu are o camera a lui.
Eu lucrez ca freelancer si fac destui bani cat sa ma pot intretine pe mine pe copil si casa in care locuiesc, concubinul meu se intelege foarte bine cu copilul, ba chiar se joaca si exerseaza pentru scoala. Atat copilui cat si concubinul meu vor sa locuiasca impreuna dar tatal copilului nu este de acord si abia daca il lasa in unele weekenduri la mine. Protectia copilului nu are un cuvant de spus aici. Singura mea solutie e instanta, cum sa procedez?