avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Activitate f_stefan

Activitate f_stefan

Multumesc pentru raspuns ,
Inca o intrebare , pentru plangerea catre colegiul medicilor , este nevoie de un reprezentant ( avocat mediator) si daca o data cu plangerea trebuie notificata dna doctor in cauza ? Multumesc
Buna ziua ,

Acum un an si jumatate mama mea a fost diagnosticata cu cancer , imediat impreuna cu tatal meu au plecat in Bucuresti pentru tratament , dupa care a urmat , firesc operatia.
Dupa operatie doctorul oncolog a recomandat un control de specialitate la o anumita perioada de timp dupa operatie pentru a nu afecta.
Totul ok mama mea se simtea mai bine si a fost bineinteles la control dar nu a revenit in bucuresti ci din lipsa banilor a apelat la o clinica privata din tulcea pentru control ( cu gandul ca aparatul tomograf nu are cum sa greseasca) .
in urma controlului doamna doctor a scris in rezultatul analizei tomograf ca nu exista urme de tumoare.
Dupa 2 luni mama mea a inceput iar sa se simta rau si au revenit la bucuresti la indemnul medicului de familie care a observat ceva la ekg.
In Bucuresti la clinica de oncologie fundeni s-a descoperit pe cd-ul atasat analizelor de dupa operatie ( acelas cd de pe care a dat si dna doctor din tulcea rezultaul analizeor) ca defapt in momentul acela exista o tumoare de 3cm pe 5cm . care a evoluat destul de repede si a dus la deces in urmatoarea luna si jumatate .
tin sa mentionez ca in aceasta perioada parintii mei au facut credite peste credite pentru a o salva pe mama .
as vrea sa stiu daca putem cere daune de orice fel de la doamna doctor din tulcea pentru ca ne-a indus in eroare intrucat in momentul de fata tatal meu nu se poate descurca cu ratele creditului.