avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Activitate kristina33

Activitate kristina33

Buna seara,
Am o nelamurire in privinta la ceea ce apare pe portalul judecatoriei.Astazi am depus o cerere de preschimbare a termenului pentru eliberare conditionata . Sotul meu, a avut comisia de eliberare la penitenciar, insa termenul pe care la primit la judecatorie este de 14.07.2015. De aceea am facut cererea de preschimbare. S-a afisat pe portal, pe langa data de 14.07.2015, o alta data de 4.06.2015 . Ce este cu aceasta data? Ziua in care va avea loc comisia pentru preschimbarea termenului sau cand va fi sotul chemat pentru instanta? Va multumesc. O seara buna.

14.07.2015
Ora estimata: 8:30
Complet: PEN4
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

04.06.2015
Ora estimata: 8:30
Complet: PEN4
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:
Răspuns la discuția Liberare conditionata -termen
Am vorbit deja cu 2 avocati....insa nimeni nu stie nimic , cum se procedeaza, ce sa contina cererea . Chiar nu mai stim ce sa facem.
Buna ziua ...Sotul meu a fost arestat 1 an si 6 luni pentru conducere sub influenta bauturii. A executat 1 an si 2 luni ( 2 luni reprezentand amanare la prima comisie de eliberare) Pe 27 mai ,a avut a doua comisie de eliberare la penitenciar ,i-a fost admisa liberarea conditionata. Mentionez ca a lucrat , in timpul condamnarii nu a avut niciun raport . Termenul de judecata acum este pe data de 17 iulie - aproapre doua luni. Se poate face cerere de preschimbare a termenului ? Ce ma sfatuiti ? Va multumesc .