Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Liberare conditionata -termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Liberare conditionata -termen

Buna ziua ...Sotul meu a fost arestat 1 an si 6 luni pentru conducere sub influenta bauturii. A executat 1 an si 2 luni ( 2 luni reprezentand amanare la prima comisie de eliberare) Pe 27 mai ,a avut a doua comisie de eliberare la penitenciar ,i-a fost admisa liberarea conditionata. Mentionez ca a lucrat , in timpul condamnarii nu a avut niciun raport . Termenul de judecata acum este pe data de 17 iulie - aproapre doua luni. Se poate face cerere de preschimbare a termenului ? Ce ma sfatuiti ? Va multumesc .
Va sfatuiesc sa faca o cerere de preschimbare foarte bine argumentata in fapt si in drept.
Am vorbit deja cu 2 avocati....insa nimeni nu stie nimic , cum se procedeaza, ce sa contina cererea . Chiar nu mai stim ce sa facem.