avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Activitate raleu39

Activitate raleu39

Răspuns la discuția Redobandire permis de conducere
Da, am inteles. Va Multumesc Mult !
Răspuns la discuția Redobandire permis de conducere
Da, sa intelg ca data executarii amenzii este data la care am achitato si de la acea data se calculeaza cele 6 luni, tinind cont ca eu am platit amenda inaintea expirarii celor 10 zile la care aveam drept de apel pt. recus. Iar hotararea definitiva a intrat in vgoare la data de 12. 05. 2015.
Bunaziua, am savarsit o infractiune de a conduce un autovehicul sub influenta alcolului pe drumurile publice, cu o alcolemie de 0,65 la echilotest, respectiv 1,35 la probele biologice. Am fost condamnat la o pedeapsa de 150 zile amenda penala si plata cheltuielilor de judecata. Procesul de judecata a fost in data de 24 aprilie 2015 la care sa dat sentinta mai sus mentionata. In data de 29. 04. 2015. am primit copia minutei la care am luat la cunostinta pedeapsa care o am de ispasit. La data de 04. 05. 2015. am platit suma amenzi penale in totalitate si cheltuielile de judecata, chitanta am introduso la judecatorie. In 07. 05. 2015. am sentinta detaliata, ir in 29. 05. 2015 am primit o comunicare din partea politiei rutiere ca permisul se anuleaza conform sentintei ramase definitive la data de 12. 05. 2015. prin neapelare. Rog in aceasta privinta daca ma poate lamuri cineva ce demersuri am de facut in continuare si dupa cit timp pot sa dau pt. redobandirea permisului. Va Multumesc Anticipat !