avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters361273

Activitate ContSters361273

Răspuns la discuția Amenda administrativa
Clientului i-au luat politistii declaratie...a mers la sectie..au incercat sa rezolve amiabil dar nu a fost deacord directorul... urmeaza sa se uite pe camere, sa imi urmareasca toate turele si dupa o anumita plangere.. mi-e teama ca nu imi dau decizia de incetare, pe care deja am semnat-o, urma sa o semneze si ei..
Buna ziua, am si eu o intrebare... sunt casier la o firma de haine destul de mare si aseara din greseala am uitat sa scanez un produs unui client, adica i l-am bagat in plasa printre celelalte achizitionate; la iesirea din magazin au sunat portile, l-au intors inapoi, au fost verificate produsele de pe bon , iar acela nu era...intamplator in magazin era si directorul comercial care a chemat politia, nu m-a lasat sa mai incasez, mi-a zis ca este un furt calificat ...clientul a vrut sa plateasca produsul, dar directorul nu a fost deacord, doar l-a inapoiat ...in casa am iesit in regula cu banii, m-a amenintat ca o sa-mi faca cel mai mare rau posibil de fata cu politistii, tin sa mentionez ca eram in preaviz deoarece mi-am dat demisia acum o saptamana... ce credeti ca se poate intampla ? multumesc !! :((