Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Amenda administrativa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Amenda administrativa

Buna ziua, am si eu o intrebare... sunt casier la o firma de haine destul de mare si aseara din greseala am uitat sa scanez un produs unui client, adica i l-am bagat in plasa printre celelalte achizitionate; la iesirea din magazin au sunat portile, l-au intors inapoi, au fost verificate produsele de pe bon , iar acela nu era...intamplator in magazin era si directorul comercial care a chemat politia, nu m-a lasat sa mai incasez, mi-a zis ca este un furt calificat ...clientul a vrut sa plateasca produsul, dar directorul nu a fost deacord, doar l-a inapoiat ...in casa am iesit in regula cu banii, m-a amenintat ca o sa-mi faca cel mai mare rau posibil de fata cu politistii, tin sa mentionez ca eram in preaviz deoarece mi-am dat demisia acum o saptamana... ce credeti ca se poate intampla ? multumesc !! :((
Buna ziua,
Sper sa stiti numele si datele de contact ale clientului.
Daca da, va poate da cel mult o sanctiune disciplinara.
Incercati, daca se va ajunge la o plangere penala, sa luati legatura cu un avocat care sa va asiste si reprezinte IN TOATE FAZELE. Nu dati nicio declaratie fara prezenta lui.
Clientului i-au luat politistii declaratie...a mers la sectie..au incercat sa rezolve amiabil dar nu a fost deacord directorul... urmeaza sa se uite pe camere, sa imi urmareasca toate turele si dupa o anumita plangere.. mi-e teama ca nu imi dau decizia de incetare, pe care deja am semnat-o, urma sa o semneze si ei..