avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate rcristea67

Activitate rcristea67

Am domiciliul si locuiesc la aceeasi adresa cu parintii, numai ca eu nu sunt in contractual de vanzare cumparare.
Buna ziua,
Locuiesc cu parinti intr-un imobil la bloc, apartamentul este pe numele parintilor, eu sunt o persoana cu gradul de handicap grav, as dori va rog frumos sa-mi spuneti daca putem beneficia de scutirea taxe de impozit pe cladiri.
Va multumesc,
Stau si ma intreb, oare nu este incurajata munca la negru prin legile astea aberante? Sunt de acord sa renunt la pensia de invaliditate, dar la indemnizatia de insotitor si la cea de handicap grav, de ce???... atata timp cat o persoana se poate deplasa din punctul A pana la punctul B, indiferent cum(cu transportul in comun sau cu auto proprietate personala) sau de a presta servicii la domiciliu, de ce nu-i acordam o sansa de a se integra in societate???... cum ajutam persoanele cu handicap grav si accentuat de a se integra si de a fi utile societatii, tinandu-le departe de societate?...
Multumesc, tin sa precizez ca nu am insotitor, ci indemnizatie de insotitor.
Buna ziua,
Sunt o persoana cu handicap grav, am o pensie de invaliditate, indemnizatie de insotitor si mai primesc si indemnizatea de incadrare in grad de handicap. V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati spune in ce conditii as putea semna un contract de munca. Va multumesc anticipat.