avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1756 soluții astăzi
Forum Activitate liacor

Activitate liacor

buna ziua, va rog sa fiti gentili si sa ma lamuriti un pic, mai ales ca nu am mai fost in asa situatii si nu cunosc nimic din ceea ce se intampla....am primit azi ,,citatie de divort,, . nimic anuntat dinainte. Poate ma asteptam pentru ca circumstantele sunt complicate, dar gandeam ca o altra etapa era cea de comun acord.....Eu am rezidenta in strainatate, cu copiii , cam de 8 ani. vremuri mai grele, copiii mai mici, cheltuieli, scoala, casa cu chirie, deci tot ce castigam se ducea in supravietuire, in familia ce o aveam aici. Nu am reusit de ani sa merg acasa....de frica sa nu pierd lucrul sau ii lasam pe copii sa plece in vacante in tara. Acum sotul a deschis divort, stiind ca pana la data decisa eu nu ma pot prezenta. spuneti-mi ce se intampla daca nu ma prezint, si nici nu mi iau avocat? influienteaza cumva dreptul meu la casa conjugala ce am cumparat-o amandoi? cheltuielile de divort sunt foarte mari daca eu sunt cea care pierd'? ce ma sfatuiti? va rog frumos.....e asa de important sa ma apar cu un avocat sau personal? nu se poate comunica cuiva de ce nu pot veni, si ca as fi de acord cu divortul? va rog, si va multumesc anticipat