avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2112 soluții astăzi
Forum Activitate LawSeeker

Activitate LawSeeker

Buna ziua,
Incerc sa fiu cat de concis, dar pot oferi detalii cerere, deci nu va sfiiti nici cu intrebarile.
Am 47 de ani, casatorit de 26, o fiica de 25 si un fiu de 18. Lucrez in Politie de ani de zile, locuiesc in acelasi cartier de la nastere, deci, toata lumea in jurul careia imi desfasor activitatile cotidiene, ma cunoaste.
Sotia mea a fugit cu un pierde-vara de 28 ani acum o luna de zile. Imediat dupa asta, a inceput sa posteze pe retelele de socializare fotografii indecente cu respectivul, tinand cond te faptul ca pot fi fizibile de cercurile mele de prieteni, si implicit ale copiilor mei si tot asa...
Deasemenea au existat conversatii telefonice in care respectivul imi numea copiii drogati si ii invita sa se bata pe strada parte in parte.
Din partea ei exista deasemenea sms-uri in care ma acuza de incest cu fiica mea, ne denigreaza si ponegreste.
Cu alte cuvinte, ne obliga sa fim victimele comportamentului ei inadecvat, si sa suportam rusinea ei peste tot unde mergem. Ne-a patat imaginea si o face in continuare.
Am intentat actiunea de divort deja, dar inainte de a decide daca sa fac sau nu demersuri cu privire la un proces in care sa cerem daune morale, as dori sa aflu cateva pareri mai experimentate in ale legilor.

Va multumesc anticipat pentru timpul acordat, va stau la dispozitie.

D.V.