avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 742 soluții astăzi
Forum Activitate gavrilescu

Activitate gavrilescu

este caz penal sa emiti o chitanta fara serie si numar??si cui trebuie sa ma adresez?
deci nu pot sa ii dau in judecata pentru treaba asta??
nu misa dat adeverinta de vechime si nota de lichidare cea ce am solicitat la fosta firma!firma unde am lucrat mi au cerut aceste acte si eu nu le am putut oferi!
CONFORM ART 35 CM EU PANA IN LUNA IUNIE AM FIGURAT LA ITM CU 2 CONTRACTE ACTIVE!
EU MI AM DAT DEMISIA IN DATA DE 28 FEB SI FIRMA A OPERAT IN REVISAL IN DATA DE 10.06
Am lucrat la o firma 6 luni in luna Februarie in data de 27 mi am dat demisia de la firma respectiva!In data de 28 Februarie trebuia firma sa opereze in REVISAL incetarea contractului de munca!PE DATA DE 5.05.2015 M-AM DUS LA ITM UNDE MI SA COMUNICAT IN SCRIS CA CONTRACTUL DE MUNCA NU ESTE INCETAT!ULTERIOR IN DATA DE 10.06.2015 AU ANUNTAT INCETAREA CONTRACTULUI IN DATA DE 28 FEBRUARIE!ESTE POSIBIL ASA CEA??MAI POT SA II DAU IN JUDECATA PENTRU INTARZIEREA DE A OPERA IN REVISAL!!DIN AUZA ACESTEI PROBLEME EU AM RAMAS FARA LOC DE MUNCA MI SA DESFACUT CONTRACTUL DE MUNCA PENTRU CA NU AM PREZENTAT ACTELE NECESARE!!!
VA ROG FRUMOS SA IMI SPUNETI CE ESTE DE FACUT SUNT DISPERAT!
VA MULTUMESC ANTICIPAT!