avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, am o mare problema - neoperare in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, am o mare problema - neoperare in Revisal

Am lucrat la o firma 6 luni in luna Februarie in data de 27 mi am dat demisia de la firma respectiva!In data de 28 Februarie trebuia firma sa opereze in REVISAL incetarea contractului de munca!PE DATA DE 5.05.2015 M-AM DUS LA ITM UNDE MI SA COMUNICAT IN SCRIS CA CONTRACTUL DE MUNCA NU ESTE INCETAT!ULTERIOR IN DATA DE 10.06.2015 AU ANUNTAT INCETAREA CONTRACTULUI IN DATA DE 28 FEBRUARIE!ESTE POSIBIL ASA CEA??MAI POT SA II DAU IN JUDECATA PENTRU INTARZIEREA DE A OPERA IN REVISAL!!DIN AUZA ACESTEI PROBLEME EU AM RAMAS FARA LOC DE MUNCA MI SA DESFACUT CONTRACTUL DE MUNCA PENTRU CA NU AM PREZENTAT ACTELE NECESARE!!!
VA ROG FRUMOS SA IMI SPUNETI CE ESTE DE FACUT SUNT DISPERAT!
VA MULTUMESC ANTICIPAT!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:54, 1 Iulie 2015
Cine v-a desfacut c.i.m. si pentru ce motiv?

Netransmiterea incetarii c.i.m. in REVISAL nu are nicio legatura cu o noua angajare, avand in vedere art.35 c.mun.
EU MI AM DAT DEMISIA IN DATA DE 28 FEB SI FIRMA A OPERAT IN REVISAL IN DATA DE 10.06
CONFORM ART 35 CM EU PANA IN LUNA IUNIE AM FIGURAT LA ITM CU 2 CONTRACTE ACTIVE!
Nu mai scrieti cu majuscule , este impotriva Regulamentului acestui Forum.

Si care este totusi problema, cu ce v-a impiedicat acesta operare in REVISAL tardiva?
nu misa dat adeverinta de vechime si nota de lichidare cea ce am solicitat la fosta firma!firma unde am lucrat mi au cerut aceste acte si eu nu le am putut oferi!

Alte discuții în legătură

Etape mutare angajati dintr-o societate in alta Bubinubi Bubinubi Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu etapele de urmat pentru mutarea angajatilor pe o alta societate nou-infiintata cum ar fi: modalitatea de mutare (incetare ... (vezi toată discuția)
Cererea de lichidare 1amalia 1amalia Ultima zi de munca a fost in data de 03.04.2012. Cererea de lichidare am depus-o dupa 10 zile , dar cu data de 04.04.2012. De ce mi se solicita o alta cerere ... (vezi toată discuția)
Incetare cim cu cerere facuta in weekend Danut_Gabriel Danut_Gabriel Buna ziua, am primit o cerere de demisie in data de 19.05.2014(luni), dar cererea a fost facuta de angajat in data de 16.05.2014(vineri). Acum cum trebuie sa ... (vezi toată discuția)