avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Activitate a_ana1989

Activitate a_ana1989

am avut de vreo 2 sapt control Anaf si eu fiind la casa de marcat aveam in bani nemarcati cam 112 lei. controlul a intrat in birou si ia intors tot birou lu sefu, dupa cam 3 ore knd au terminat tot sefu a primit o amenda de 6500 ron si pe care a achitat in urmatoarea zii adik doar jumate. el sustine k in acte totul a fost in regula si k din vina mea sa primit amenda asa mare si ma obliga sai platesc amenda. el nu vrea sa imi arate amenda sa vad motivele amenzii si a inceput sa imi traga din salar si a mentionat k eu hotaresc dak imi taie lunar din salar sau imi taie toate bonurile lunare. specific cA E UN Minimarket. a zis k el nu ma pune sa aduc banii deacasa si la fel mia zis ca suntem ca o famile si ar fii bn sa nu ii spun nimanui situatia pt k se vor rade pe seama noastra. pot sa demisionez.? are dreptul sa imi opresca din salar? mentionez k eu iam spus k nu sunt deaacord si ca nu am deunde sai dau pt ca am chirie de platit, intretinere si facultate de terminat.si la oricare i se putea intampla. si nu sunt doar eu singura la casa de marcat timp de 8 ore in continuu. doar k sustine k numai eu sunt vinovata si sunt obligata sai platesc amenda pt k nu ii va putea recupera. va rog sa ma ajutati. cum sa procedez.? pot demisiona? decat sa imi opresca din salar as demisiona sincer. ce sa fac?