avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1074 soluții astăzi
Forum Activitate madalina76

Activitate madalina76

Buna ziua,
Situatia mea este cam ciudata.
Firma la care lucrez vireaza asigurarea de sanatate la casa Opsnaj (lucru despre care eu nu am stiut, probabil a fost o greseala). Cand am inceput tratamementul de hepatita, pe care intre timp l-am si finalizat cu succes, am fost la ei sa vad daca sunt in evidenta lor si mi-au spus ca nu sunt. In schimb, cei de la CASMB mi-au spus ca nu conteaza contul unde varsa firma banii, conteaza doar medicul de familie (acesta are contract cu CASMB) si mi-au dat banii de tratament.
Acum, colac peste pupaza, nu am primit cardul de sanatate... am fost astazi la CASMB, care s-au uitat in sistem, au vazut ca sunt asigurata, au vazut de asemenea ca firma varsa in contul Opsnaj si m-au anuntat sec ca figurez cu un card emis dar... nu de CASMB ("nu s-a trimis cardul spre eliberare") si asa nu au putut sa-mi dea celebra adeverinta inlocuitoare. Problema este ca nu mai stiu ce sa fac! Ce ma sfatuiti? Este clar ca nu pot ramane fara cardul de sanatate. Mi-e si frica sa ma duc la Opsnaj, daca zic ca nu este nici acolo, ce ma fac? Va multumesc mult pentru ajutor.