avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 996 soluții astăzi
Forum Activitate sobv99sec

Activitate sobv99sec

Răspuns la discuția lngradire acces locuinta
Liliana Gradinaru a scris:

Daca omul vine acasa zilnic, eu spun ca folosinta e continua. Referitor la aparenta, nu stiu daca exista vreun semn exterior drumului de acces care sa identifice postasului sau distribuitorului de energie ca acea intrare deserveste si proprietatea forumistului care ni s-a adresat, caz in care am putea avea si aparenta folosirii drumului.


Ideea e urmatoarea...nu cunosc termeni de specialitate gen, folosinta continua.Pot spune insa ca merg zilnic pe acel drum acasa intrucat lucrez de luni pana vineri si pe parcursul timpului am investit mult in el prin piatra pe care o cumpar an de an si care din cauza inclinatiei terenului si a imposibilitatii de a face sant lateral este ,,dusa" la vale la fiecare ploaie.Mentionez ca sunt singurul care intretine drumul ceilalti vecini neavand autoturisme si profiand pe de alta parte de faptul ca eu nu am de ales si mentin drumul in stare de utilizare decenta.

Va rog sa ma sprijiniti in urmatoarea problema.....Drumul de acces spre locuinta propr. pers trece pe 4 proprietati, deservindu le cu acelas scop de drum de acces, este folosit de peste 50 de ani neavind insa numar top.Intre proprietati sun porti construite cu scopul de a impiedica accesul animalelor de pe o proprietate pe alta. Cun doi dintre vecini au oi, sunt nevoit de fiecare data cind plec sau revin la domiciliu sa deschid4-6 porti, drumul aflindu se in panta. Sund disperat....mai ales pentru sumele care trebuie sa le investesc periodic in autoturism.....disc ambreaj....cabluri frina de mina ...etc.Legal pot face ceva
Discuție drum de acces
Va rog sa ma sprijiniti in urmatoarea problema.....Drumul de acces spre locuinta propr. pers trece pe 4 proprietati, deservindu le cu acelas scop de drum de acces, este folosit de peste 50 de ani neavind insa numar top.Intre proprietati sun porti construite cu scopul de a impiedica accesul animalelor de pe o proprietate pe alta. Cun doi dintre vecini au oi, sunt nevoit de fiecare data cind plec sau revin la domiciliu sa deschid4-6 porti, drumul aflindu se in panta. Sund disperat....mai ales pentru sumele care trebuie sa le investesc periodic in autoturism.....disc ambreaj....cabluri frina de mina ...etc.Legal pot face ceva:(