avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate lutadorin

Activitate lutadorin

Răspuns la discuția Carte de munca pierduta
Reiau aceeiaşi problemă cu care m-am confruntat ,în legătură cu cartea de muncă pierdută. Am sunat la firma de lichidare care s a ocupat de SC MIC IND SA SUCEAVA şi am primit un raspuns "noi nu am preluat si arhiva că nu aveam spaţiu de stocare nu ştim nimic de ea" în aceste condiţi ce pot face? Ce institutie trebuie sa sesizez?
Răspuns la discuția Carte de munca pierduta
Am să mă interesez şi de firma de insolvenţa şi la ITM. Sper sa pot contacta un reprezentant al acestei firme. Cum accesez noi informaţi am să vă anunţ pentru a mă îndruma!
Răspuns la discuția Carte de munca pierduta
Prin urmare trebuie sa iau legatura cu firma lichidatoare,ei preiau si arhiva?
Răspuns la discuția Carte de munca pierduta
Am mers la această adresă si este o cladire veche cu un spaţiu dat în chirie. Domnii care au inchiriat spaţiul, nu ştiu nimic despre această societate dar au precizat ca au mai venit oameni sa intrebe de ea. Am cautat si pe internet date de contact şi sunt 2 nr. de telefon. La unul dintre numere nu raspunde nimeni iar la celalat zice ca este greşeala. Am primit şi de la Arhiva Naţionala un nr. de telefon ,la fel nu raspunde nimeni!
Răspuns la discuția Carte de munca pierduta
SC MIC IND SA . Suceava
Am o întrebare în legatură cu pierderea carţii de muncă!
Întrucat, firma la care am lucrat s-a dizolvat,am fost la Arhiva Naţionala care ne-a indrumat spre Registrul Comerţului, nici aici nu mi-au fost oferite informaţiile de care am avut nevoie. Cum aş putea dovedi că am lucrat cu carte de muncă în perioada 1983-1991?

Va mulţumesc anticipat!