Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca pierduta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca pierduta

Am o întrebare în legatură cu pierderea carţii de muncă!
Întrucat, firma la care am lucrat s-a dizolvat,am fost la Arhiva Naţionala care ne-a indrumat spre Registrul Comerţului, nici aici nu mi-au fost oferite informaţiile de care am avut nevoie. Cum aş putea dovedi că am lucrat cu carte de muncă în perioada 1983-1991?

Va mulţumesc anticipat!
Despre ce societate este vorba?
SC MIC IND SA . Suceava
Societatea este activa si are sediu, potrivit site-ului Ministerului de Finante, in Str. ALEXANDRU CEL BUN 47 SUCEAVA .

Prin urmare, va puteti adresa societatii direct.
Am mers la această adresă si este o cladire veche cu un spaţiu dat în chirie. Domnii care au inchiriat spaţiul, nu ştiu nimic despre această societate dar au precizat ca au mai venit oameni sa intrebe de ea. Am cautat si pe internet date de contact şi sunt 2 nr. de telefon. La unul dintre numere nu raspunde nimeni iar la celalat zice ca este greşeala. Am primit şi de la Arhiva Naţionala un nr. de telefon ,la fel nu raspunde nimeni!
lutadorin, utilizator
Singura solutie este sa va deplasati la Registrul Comertului sa vedeti daca au un nou sediu sau daca au numit un lichidator/administrator judiciar.