Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Adeverinta conditii de munca
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Adeverinta conditii de munca

Buna ziua, am lucrat in perioada 1983-2003 la o societate care s-a desfiintat in judetul Suceava. As dorii sa stiu cum pot face rost de adeverinta care sa ateste conditiile de munca (grupa de munca) cu care am fost incadrat in acea perioada.
Va multumesc.
george-neagu, moderator
Trebuie gasita arhiva societatii respective,care a fost preluata de o societate(firma...),apoi pe baza unei cereri si a unor copii xerox de pe cartea de munca,buletin si alte acte cerute (o taxa in bani) se elibereaza adeverinta respectiva.O zi buna.
Intrebati si la Arhivele nationale din judetul dvs.
De la Registrul comertului puteti afla lichidatorul firmei, prin care puteti afla firma care a preluat arhiva.