avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters367342

Activitate ContSters367342

Buna ziua
As vrea sa stiu si eu ce ar trebui sa fac sa mi se rezilieze si mie contractul si sa se inceapa demersurile pentru executarea silita a unui credit restant? Am peste 1400 zile de intarziere, am spus ca nu am nicio posibilitate a vreunei plati si nici nu voi avea in viitorul apropiat. Ma suna in fiecare saptamana si imi comunica ca risc rezilierea contractului si executarea silita a intregii sume iar cand le spun ca asta si vreau ei imi spun ca nu e dupa mine... Ce pot sa fac sa imi rezilieze odata contractul? Multumesc anticipat
Buna ziua
Am citit despre un proiect de lege care ar aduce ca modificare ridicarea plafonului de la 1200 lei la 3400lei in primul din cei doi ani ca masura impotriva diacriminarii. Aveti idee cand intra in vigoare si de cand se aplica? Ma intereseaza mai exact daca apuc sa beneficiez si eu de noile prevederi avand in vedere ca am nascut in 16 august si am depus deja dosarul pt acordarea indemnizatiei, acum o astept.
Multumesc.
As vrea sa îmi schimb si eu permisul pe numele după căsătorie, aveti idee ce acte am nevoie si mai important e vreo problema daca numele l-am schimbat acum 5 ani si permisul il schimb abia acum? Nu am mai condus demult si am neglijat. Multumesc