avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1394 soluții astăzi
Forum Activitate viorel1977

Activitate viorel1977

Răspuns la discuția Alegere presedinte
am uitat sa mentionez El nu este propietar sant parinti lui care nu locuiesc cu el
vin si eu cu o intrebare simpla.
Daca santem o ASOCIATIE DE PROPIETARI de ce nu putem sa punem un presedinte din bloc care locuieste de 15 ani si noi 99 % vrem sa fie el .este o persoana capabila responsabila.doar santem PROPIETARI SI NU PUTEM COF. LEGII .atunci de ce mai santem propietari?
noi credem ca exista o portita va rugam sa ne ajutati cu un raspuns
mutumesc de raspuns
.la mine in bl.e putin haos.sa va explic;
din 66 de apartamente 42 sant chiriasi si pe propietari nu ii intereseaza. 24 sant pe categorii.15 sant in varsta(60-70) si nu se baga si la fel nu ii intereseaza.
restul de 9 care mai santem tinem bl.dar nu santem propietari.parinti sant propietari.
administratorul nu este din bl.
din cei 9 care am ramas in comisia de cenzori nu vrea nimeni.(nu au studii).membri executivi,presedinte,facem noi.in acest caz noi santem in ilegalitate.
ce se imtampla daca in final nu se alege nici un presedinte,sau membri executivi,cenzori
mentionez ca am avut duminica adunare generala si au venit 7 propietari binenteles cei in varsta.acum se face reconvocarea pe data de 27.08.2015.daca nici atunci si nici la a treia reconvocare nu se alege nimeni ce facem.cu stima si respect
:flowersblue:
o intrebare simpla va rog.locuiesc in bl.de 15 ani.ap apartine pe numele mamei.in care mama nu are adresa din CI in bl.propietari din acest bl. vor sa fiu vicepresedinte sau sa fac parte din menbri executivi.
se poate sa ocup o funtie in acest bl.mentionez ca adresa din CI.este in acest bloc de 15 ani