avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Activitate dorinhriscu71

Activitate dorinhriscu71

Discuție Dosar penal
Ce trebuie sa fac sa numi mai poată vedea cineva dosarul meu penal cind îl caută cineva pe internet .Multumesc.
Buna ziua ,am o pedeapsa de 6 (şase) luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violenţe prevăzută de art.193 alin.2 Cod penal cu aplicarea art.396 alin.10 Cod procedură penală. În baza art.396 alin.1 şi 4 Cod procedură penală raportat la art.83 alin.1 Cod penal amână aplicarea pedepsei. În baza art.84 Cod penal stabileşte termen de supraveghere pe o durată de 2 ani de la data rămânerii definitive a prezentei sentinţe penale. Conform art.85 alin.1 Cod penal.Perioada a inceput in April 2017 si se termina in April 2019 ce ma intereseaza este daca de sterge automat dupa acesti doi ani ,pentru ca lucrez in Anglia si mi se cere pentru rezidenta,acuma nu stiu cum procedeaza statul englez daca doreste sa vada clar cazierul meu.Va rog sa-mi spuneti ceas putea face sami rezolv problema tinînd cont ca exact in perioada cind Anglia ese din UE atunci trebuie sa aplic pentru rezidenta. Va Multumesc
Am intrat in trun conflict cu un vecin ,in fata scari a incercat sa ma loveasca eu lam inpins si a cazut si sia sclintit mina, dupa care a inceput sa ma injure si a plecat in apartamentul sau ,dupa 10 minute a venit salvarea , politia .Dupa 5 zile am primit citatie de la politie am mers la politie ,politistul mia spus de ce ma chemat am dat declaratie cu cele intimplate ,spunindui in declaratie ca nu lam lovit, el sia scos certificat medicolegal cu mina sclintita cu 8-9 zile asa spunea el in declaratie si ca are si 3 martori, dar martori eu nu am vazut pe nimeni fndca toata altercatia adurat cam 1minut 2.Va rog sa-mi spuneti in ce incurcatura am intrat ,mentionez ca nu am avut niciodata probleme cu politia ,si am cazierul curat.