avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Activitate cezara2005

Activitate cezara2005

dvs spuneti ca sunt slabe sanse,daca fratele meu demonstreaza absolut totul de ce sa nu aiba sanse de castig?ce se v a intampla cu masina in cazul in care pierde?ce cai de atac in afara de fond este pentru aceasta problema?aceasta masina este sursa de existenta a tatalui nostru.
da dvs aveti dreptate din pct de vedere al legii dar defectiunile aparute nu au tinut de ingrijirea masini sau de starea tehnica a acesteia pentru ca sunt defectiuni care pot aparea in orice moment,cine este cunoscator si stie ceea ce spun eu poate confirma.
Buna ziua,va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat cum sa procedez in urmatoarea problema: in urma cu o saptamana fratele meu a fost oprit de un agent de circulatie (fratele meu fiind cu camionul incarcat culemne pe care le ducea unor cunostinte,acest eveniment s a intamplat la sf de saptamana ,datorita defectiunilor la masina aparute pe drum nu s a incadrat in timpul prevazut pe avizul de insotire a marfii deci cand l a oprit agentul avizul era expirat si i a fost confiscata si marfa si camionul in baza legii 171/2010 .Fratele meu poate dovedii ca toata perioada aceasta a fost defect,,l ca au venit cei de la service la camion de multe ori pentru constatare si reparati,are facturi la piese .
Deasemeni el pe toata perioada defectiunii nu a putut parasii camionul pentru ca locul unde a ramas defect era f periculos si exista riscul sa fure de la el,nu a putut solicita prelungirea avizului ca nici la ocol nici la politie nu era nimeni la sf de saptamana.
Camionul apartine tatalui nostru,este pe persoana fizica.
Vrem sa facem contestatie la procesul verbal si va rog din suflet spuneti mi ce sanse sunt sa castigam procesul si cat poate dura in conditii in care fratele meu poate face dovada celor spuse?
ESTE DNI PUCTUL NOSTRU DE VEDERE O PROBLEMA GRAVA SI AM RUGAMINTEA RESPECTUASA DE A SI DA CU PARERE SI A MI DA SFATURI SI INDRUMARI CINE ARE CUNOSTINTE SI CINE SE REGASESTE INTR O ASTFEL DE SITUATIE.
CU RESPECT CEZARA.