avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1000 soluții astăzi
Forum Activitate wapnet

Activitate wapnet

Buna ziua, acum 6 ani am vandut o masina insa asteptand la notar pentru a face contractul de vanzare cumparare un avocat din zona ne-a propus sa ne faca el o cerere ( de mana ) specificand ca este recunoscuta ca si act de vanzare cumparare daca este trecuta cu martori si semnaturi pe ia.
Am facut acea cerere insa la primarie nu este recunoscuta si eu platesc in contiinuare impozitul de 6 ani, i-am solicitat in nenumarate randuri celui care a cumparat masina ca macar sa plateasca anual banii pentru impozitul local si refuza orice intelegere.
Din aceasta cauza as vrea sa il trimit in judecata pentru a putea ca aceasta masina sa nu mai figureze pe rolul meu la consiliul local, mentionez ca toate actele masinii sunt pe numele meu.
Nu dispun de fonduri financiare sa platesc un avocat asa ca as aprecia daca m-ati indruma exact ce tip de cerere trebuie sa depun si unde pentru a putea pe respectiva persoana in instanta pentru inmatricularea respectivului autorurism.
Va multumesc , zi placuta.
In aceiasi oala am picat si eu ca si tine. Am avut un site de filme online am primit aceiasi citatie ca si tine, m-am prezentat la parchetul general la camera 313 impreuna cu avocatul meu si mi-am rezervat dreptul de a nu da nici o declaratie intre timp avocatul meu a solicitat dosarul meu pentru a vedea ce dovezi concrete mi se aduc.

lasa-mi o adresa pe PM sa discutam mai amanuntit. as fi interesat tu ce anume ai facut mai exact. Astept sa ma contactezi.