avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1447 soluții astăzi
Forum Activitate Cirstea90

Activitate Cirstea90

Salutare ! Am si eu o mica problema si daca cineva cunoaste mai bine legea si m-ar putea sfatuii cum sa procedez , aceasta este : am lucrat in cadrul unei firme de pariuri sportive care lucra la randul ei in colaborare cu un brend mai mare pe piata pariurilor , acum s-a schimbat numele la firma cu care angajatorul meu avea contract si am fost nevoit sa imi fac demisia cu mentionare la final ca toate drepturile mele salariale erau platite la zii , insa asta nu era asa ptr urma la 2 zile sa mi se dea banii , cash . A doua zii dupa demisie , normal la programul de lucru eram liber , am stat acasa , doar ca am fost sunat de sefa firmei mele sa imi spuna ca nu mai putem colabora , eu in cadrul firmei dansei . Eu nu mi am primit banii pe ceea ce am lucrat si nici banii pe concediul de pe anul anterior si intr-o discutie cu dansa , mi s-a spus ca mi se va face lichidarea si imi voi primii banii dupa 45 de zile . Cine imi poate spune cat este de adevarat si ce trebuie sa fac eu , ca sa imi pot recupera banii in conditiile astea ? Multumesc anticipat pentru orice sfat .