avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Activitate briho

Activitate briho

salut .. ca si bunuri,stiu ca are o masina care ar putea acoperi suma ramasa de platit.. problema e ca nu stiu daca e a lui propietate personala,si daca e,nu stiu unde as putea gasi informatii despre asta pt a putea sa i le indic executorului.
debitorul principal,am aflat ca e plecat in germania .. nu stiu daca lucreaza sau nu ca sa pot spune executorului despre veniturile lui salariale
buna ziua ..anul trecut am ajutat,impreuna cu un alt coleg de munca,un coleg cu un imprumut la un CAR,eu fiind girant ..o perioada de timp si.a platiti ratele si nu au fost probleme.. in momentul de fata,atat imprumutatul cat si celalalt coleg,si.au dat demisia iar eu am ramas singurul platitor si urmeaza sa platesc conform unei dispozitii de poprire pe salariu
vreau sa stiu daca exista vreo cale de a face contestatie pt aceasta poprire pe salariu,sau ce pot face in acest sens si daca da cum pot face asta si cu cine trebuie sa iau legatura ?
daca creditorul poate pune sechestru pe bunurile imprumutatului si in ce conditii ?
daca e normal ca,creditorul,sa faca aceasta poprire pe salariu inainte sa faca o evaluare a bunurilor imprumutatului,in conditiile in care acestea pot fi puse sub sechestru
si daca mai pot face ceva pentru a micsora aceasta poprire
multumesc anticipat