avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Activitate Al3LuiA

Activitate Al3LuiA

Si daca au cunostinte la ambele institutii? Iar daca reclami ceva tot cu cazi in oala. Concursurile sunt doar de fatada si date raspunsurile pe masa s-au modificate dupa examen!!! In acest caz ce se mai poate face cand sefii fac legea ? Ei decid cine intra cine iese si banii dati pentru functie ...etc Toate astea vin de la primar in jos adica scara ierarhica

Cornel Vasile a scris:

In speta, puteti sesiza Inspectia Muncii sau Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii (CNCD).

Detalii
www.avocatnet.ro/articol_555...

sau

www.avocatnet.ro/t3180/hartu...

Ok. Dar daca intr.o primarie de sector esti injosit, batjocora sefului de departament, si tot timpul iti gaseste cate ceva chiar si pentru o virgula s-au un spatiu la orice act intocmit.Te denigreaza in fata altor persoane, adica te jigneste in fata altor persoane importante din primarie, cand nu gresesti tot tu esti de vina. Iti iei sa faci munca acasa si tot nu esti bun de nimic pentru acel sef, atunci care ar fi solutia cea mai buna? Si nu ma refer la demisie...
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Adica teava principala care vine de jos in sus este parte compuna si ce iese din T-ul de distributie este individual,

ynocentta a scris:

Pentru analiza si eventual raspuns la obiect este necesar sa furnizati date relevante
Precizati concret statutul instalatiei care a generat inundatia deoarece,daca defectiunea a fost la instalatia comuna raspunde asociatia de proprietari,daca defectiunea a fost la instalatia individuala raspunde proprietarul apartamentului

Care este diferenta dintre un sef serviciu gradul I si un sef serviciu grad II in administratia publica locala? Multumesc
Multumesc pentru răspuns. Să înţeleg că va trebui să mă adresez la ITM, din cate am înţeles de la alte cunoştinţe nu prea se face dreptate. Vine face un control, bagă mâna în buzunar şi a plecat.
Buna ziua. Lucrez pe un santier ca electrician. Toate bune si frumoase cand ni s-a facut marirea de salariu care a ajuns 2700 brut, net iau cam 1900. Am semnat un act aditional dar acolo nu specifica urmatoarele precizari.
Pe urma ni sa comunicat verbal de catre ingineri ca orele suplimentare nu vor mai fi platite, ci vor fi compensate sau platite la sfarsitul anului prin bani sau zile libere (zile libere nu cred ca se vor da pentruca trebuie forta de munca, iar de bani cred ca ar da faliment) si ca norma de ore este de 200 de ore pe luna, daca sunt 22 de zile lucratoare sunt 220 de ore, iar luna urmatoate sa spunem ca sunt 20 de zile (200h) si lipsesti 3 zile se compenseaza acele 20 de ore suplimentare dar banii in mana raman aceeasi poate chiar mai putin ca ne frige si acolo cu 20-30 de lei(cred ca deja v-am bagat in ceata). Daca vin cei de la ITM te avertizeaza sa le spui ca lucrezi 8 ore nu 10, plus ca te obliga sa mai vi si sambetele care nici cu spor nu ti le pletea inainte sa fie cat de cat mai corecti. Este legal cum procedeaza ? Ce este de facut ?