avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate SelenaMarina

Activitate SelenaMarina

Răspuns la discuția Indemnizatie
Buna seara! Exista vre un ajutor pentru situatia mea ?
Răspuns la discuția Indemnizatie
Primul copil s a nascut in 2015 in luna iulie. Indemnizatia am luat o pe 2 ani pana in luna iulie 2017 luna in care am ramas gravida cu cel de al doilea copil. Urma sa ma angajez insa am asteptat un raspuns de la cresa . In august am primit confirmarea sarcinii. Somaj sau un venit in momentul de fata nu am, doar sotul lucreaza. nu am fost primita la un loc de munca deoarece nu primeau gravide. Acum urmeaza sa nasc la sfarsitul lunii apriilie inceputul lunii mai anul curent. Sper ca am inteles bune intrebarea dumneavoastra. Va multumesc pentru raspuns!
Discuție Indemnizatie
Buna seara, am si eu o situatie la care nu gasesc raspuns. La primul copil am beneficiat de indemnizatie timp de 2 ani, in ultima luna de luat indemnizatia primului copil am ramas gravida , intre timp firma la care am lucrat a dat faliment. Nu am apucat sa ma angajez in alta parte dupa terminarea indemnizatiei primului copil. In luna mai voi naste pe cel de al doilea copil. Mai pot beneficia de o indemnizatie in cazul acesta? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ! Va multumesc!

Cand se depun actele pentru indemnizatia coilului? Dupa 42 zile de concediu de lauzie ?