avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate EPE

Activitate EPE

Răspuns la discuția Chiriasi fara plata
Multumesc frumos !
Răspuns la discuția Chiriasi fara plata
Inca o intrebare va rog, trebuie sa isi scimbe adresa din buletin cu adresa apartamentului meu ?

Multumesc !
Răspuns la discuția Chiriasi fara plata
Il putem face noi, din cate am citit nu trebuie inregistrat nicaieri !?
Am adus in chirie o famile, doi adulti si un copil, sun fini mei... nu le iau bani, nu am probleme cu ei, tot ce vreau este sa fie apartamentul ingrijit.

Intrebarea este: Trebuie sa anunt in alta parte ca ei stau la mine?
La bloc am anuntat si sunt trecuti la intretinere..
Multumesc !
Multumesc pentru indrumare, este o idee excelenta... in felul acesta ati venit si cu o rezolvare... asta cautam aici, nu sa fiu doar criticat ;)
Si daca nu am pe cine sa las acasa sau la cine sa las cheia, cum facem ???

RADET poate sa dea drumul dar nu si administratorul blocului... daca erai in locul meu nu mai gandeai asa.

Cand lipseste organizarea asa se intampla.

Vorbesti de organizarea asociatiei presupun..
Apreciati ca inundatia s-a produs in raport de ora sau de starea tehnica a instalatiei individuale ?
Daca se dadea drumul la agent la h 16-17,nu v-ati fi confruntat cu aceiasi situatie?


Daca era dupa ora 16-17 era cineva acasa si nu se mai inunda, poate la mine curgea putina apa dar aveam optiunea sa oprim apa la timp...

Apa a fost oprita dupa ce a ajuns la etajul 5, imobilul fiind la ultimul etaj, va dati seama cum era la mine!!!
Am ajuns si eu acasa dar prea tarziu... am fost sunat de presedinte.
Nu trebuiau sa se faca probe in timp ce este toata lumea acasa, adica dupa ora 16.00/17.00 ?

Se da drumul la apa pe instalatii cand vrea administratorul, nu exista o conditie ceva ?
Dupa un an de zile, cat nu au mai fost tevile verificate si pline cu apa nu trebuie sa se faca o proba ceva ?
Nu am avut interventii la instalatie, a cedat teava... parte individuala.. dar au dat drumul la apa dimineata, nu trebuia dupa orele 17.00 cand este toata lumea acasa ?
In data de 13 octombrie 2015 s-au incaracat installatiile de caldura (caloriferele in bloc) in jur de ora 9.00-10.00, in felul acesta am inundat vecinul de jos pentru ca a cedat o teva, teava mea care pleaca din calorifer.

Nu trebuia sa se faca aceasta incarcare de instalatii dupa ora 17.00, cand este toata lumea acasa ?

p.s. Cine este vinovat / raspunde pentru reparatiile vecinului, EU sau Asociatia ?

p.s.2 Anuntul a fost facut dar nu au specificat ora, dar nu cred ca conteaza, ideea este ca au dat drumul dimineata si nu dupamiaza cum este normal..

Va multumesc pentru raspuns...