avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1672 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters371611

Activitate ContSters371611

I-a facut fratele meu plangeri la postul de politie din localitate , a cautat-o politia dar foarte greu a gasit-o ,deoarece ea nu are nici domiciliu stabil si locuieste in chirie cu concubinul,si niciodata nu stim unde duce fetele ,nu stim o adresa, ea nu ii plecata in strainatate ci ii aici in judet la cca 150km distanta
practic mama mea (bunica lor)le ingrijeste ,si aia mare tot timpul zice ca ea nu vrea sa plece de la bunica ei,si cand ii vorba ca vine dupa ele trebuie sa il sunam pe tata lor sa vorbeasca cu el si atunci plange mai rau si fetita il roaga sa o sune pe ,,mama'' sa nu vina, ca nu vrea
nu doreste sa mearga la ea
Buna ziua. Am 2 nepoate de 6 ani respectiv 4ani.Fratele meu a divortat in urma cu 2 ani ,dupa ce fosta cumnata a plecat lasand 2 fetite una avand 3 ani si respectiv 1 an si 2luni, motivul fiind ca merge la munca in strainatate dar de fapt traia in concubinaj cu altcineva.Fetele i au fost incredintate lui ,dar cu tutela comuna,,mama'' nu le prea plateste pensia alimentara de 200 lei respectiv 100lei pe fetita doar la 6-7 luni si mai mult timp niciodata sa fie la zi.de cautat le duce de 2-3 ori pe an,dar fetele nu vor sa mearga tot timpul mai ales aia mare plange f rau ca nu vrea la ea,si nepotica aia mare ne-a zis ca,cand era la ea i-a vazut pe ,,mama''si concubinul dezbracati in bucatarie.Sincera sa fiu nu stiu ce sa facem sa nu mai aibe drepturi asupra lor ca nu as vrea sa se intample ceva cu fetele in mediul in care le duce, si ultima data cand le-a adus fetele aveau ,,musafiri'' in cap ceea ce nu am patit niciodata.Motivul cu care le duce cu vorba ii ca le-a cumparat nu stiu ce si de fapt le minte.Cand le aduce fetele sunt total schimbate la comportament. Va rog sa imi ziceti ce sa facem. Multumesc!