avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate CiprianX

Activitate CiprianX

Buna Ziua ,

De curand am avut o experienta neplacuta cu cei de la fancurier , mai pe scurt o sa relatez aici aceea experienta .
in urma unei discuti avute cu o anumita persoana de pe unul din saiturile de vanzari online am convenit sa facem un troc ...adica eu sa ai trimit un leptop si el sa imi trimita un telefon .
Toate bune si frumoase pana acuma , am chemat curierul de la fan , am facut proba la leptopul pe care al aveam de expediat a facut baiatul AWB cu mentiunea scrisa pe awb ramburs telefonul respectiv .
Coletul meu a ajuns cu bine dar eu in locul telefonului care trebuia sa al primesc am primit cu totul altceva .
Intrbarea mea catre dv este ...daca aceel curier care a ridicat coletul de la destinatia nu putea sa mai stea si el 5 minute pt a verifica rambursul cum a facut cel care a ridicat de la mine leptopul ?
...in situatia in care eu specificam bani ..adica valoarea leptopului si destinatarul ar di dat bani in plic sau in colet , atunci ar fi pierdut cele 5 minute pt a verifica rambursul ? #-o