avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1005 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters372523

Activitate ContSters372523

Răspuns la discuția Divort si partaj
adresele de domiciuliu sunt diferite ... nu am zis ca nu a contribuit la intretinerea casei cu ce a putut dar unu se zbate cu toate tot ce inseamna plati au fost facute de mine credite si imprumuturi ...nu sunt absurd tinand cont ca raman cu toate datoriile catre banca plus cheltuielile imobilului unde locuiam nevrand sa participe la achitarea datoriilor nu cred ca i se cuvine jumate
Răspuns la discuția Divort si partaj
Asai am procedat urat ... doresc sa obtin doar bunurile obtinute inainte de casatorie iar dupa casatorie sa ii cedez un televizor si jumate din valoare patului iar aeru condtitionat care l-am achizitionat acum 3 luni si la care inca platesc rate sa nu aibe nici un drept . Pot dovedi ca am imprumutat bani de la societate, bani depusi in contul cu descoperire si actele creditului
Buna ziua , sunt pe punctu de a divorta si se va face si partaju …acum doi ani am scos actele inainte cu 2 luni am facut un credit si am cumparat aparatura casnica , dupa casatorie am mai achizitionat unele produse casnice unele sunt deja achitate la anumite produse inca se plateste rata .. creditu e pe numele meu si tot eu am achitat facturile acum 4 zile i-am dus bagaju la mama ei ( am dato afara ) din locuinta unde stau intro garsoniera a unei matuse am facut descoperire pe un card pentru nevoile casnice si l-am achitat facand un imprumut de la societatea unde lucrez acum 2 luni suma va fi restituita inpoi oprindumi din salariu timp de 5 luni si am mai facut o descoperire de pe acelasi card care tot eu restitui suma inapoi , ea nu vrea sa plateasca jumatate din descoperirea de card si nici jumate din rata ramasa la achizitionarea unui produs casnic .Ea vrea sa facem jumate din tot ce am cumparat … precizez ca eu raman cu toate datoriile catre firma si banca …… In acest caz ce drepturi are?