avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1942 soluții astăzi
Forum Activitate CrinaT

Activitate CrinaT

Asta intentionez sa fac. Va multumesc!
Pai asta va spuneam, ce mi se propune, nu ce am acceptat.
Intrebarea mea era: daca accept incetarea c.i.m. cu acordul partilor, si dupa asta angajatorul se decide sa faca apel, poate sa il ajute sa castige apelul? Daca renunt, dupa reintegrare, la pozitia pentru care am contestat decizia de concediere, suna ca si cand nu-mi mai doresc aceasta pozitie; asta e ca si cand le-as castiga lor procesul, pentru ca firma ataca hotararea prin care eu sunt repusa in aceasta pozitie. Multumesc!
Buna ziua!
In urma restructurarii abuzive a postului pe care il ocupam am fost concediata. Am atacat in instanta aceasta decizie, am cerut reintegrarea si am castigat, dar cei de la firma la care am lucrat au dreptul sa atace aceasta hotarare in termen de 15 zile. Avocatul acestei firme m-a contactat si mi-a spus ca nu se doreste ca eu sa mai lucrez acolo, iar propunerea lor este sa ma reintegreze conform deciziei instantei, sa imi plateaqsca toate drepturile care mi se cuvin pana la momentul reintegrarii, dar sa imi dau demisia a doua zi cu acordul partilor. Am intrebat daca as fi de acord cu aceasta propunere, daca firma va mai ataca decizia instantei si mi s-a spus ca nu s-au decis inca. Intrebarea mea este: Care sunt riscurile daca accept aceasta propunere? Multumesc!